בתי אבות במרכז

מציאות של זקנה מציבה בפנינו אתגרים רבים מבינם הוא האתגר הטיפול ותמיכה בהורים הזקוקים כבר להשגחה , עזרה סיעודית ומעטפת בעלת סביבה מוגנת .

בני המשפחה אשר מונים היום קהילה מעל 250,000 תומכים עיקיריים להורה במצב סיעודי או/ו המתמודד עם דמנציה ניצבים בפני מציאות שהטיפול בבית לא מספק כבר והמצב התפקודי והמנטלי של המבוגר מחייב לפנות לדיור במסגרת בתי אבות סיעודיים .

במקרים דחופים כמו שחרור מבית החולים או הודעת עזיבתו של העובד הזר  זמן ההחלטה שיש למשפחה  קצר יחסית ומצריך תהליך הערכה וקבלת החלטה מהירים .

מרבית החיפושים אודות המידע על בתי אבות יתחילו בבתי אבות במרכז אודות ההיצע הרב ותחרות גבוה אשר תאפשר השוואה בין בתי אבות מהיבט המחיר ,רמה מלונאית ואיכות הטיפול .

הצורך המרכזי של משפחות אשר אפנו לחיפוש בתי אבות מאופיין ברצון חזק למצוא את הפתרון הטוב ביותר תחת אילוצים ומגבלות כגון איכות הטיפול בבית האבות, מיקום ועלויות .

אם ההורה עדיין צלול ועצמאי בקבלת החלטות יש אתגר בלשכנע אותו או לקבל יחד איתו החלטה על המעבר ולעטים גם להתחיל תהליך של מינוי אפוטרופוס .

כדי להקל על תהליך חיפוש בית אבות במרכז בעלי רמת איכות הטיפול הגבוה הכנו רשימת בתי אבות סיעודיים במרכז עם מאפיינים מרכזיים לפי תחומי התמחותם .

נתחיל ברקע קצר אודות בתי אבות במרכז אשר מאופיינים בעלי תחרות גבוה בחיזור אחר הלקוח . עיקר הערים בהם קיימת תחרות גבוה ומבחר גדול של בתי אבות הם ערים פתח תקווה, בני ברק, רמת גן, הרצליה , תל אביב יפו, ראשון לציון ונתניה . מספר בתי אבות בחולון , גבעתיים, מודיעין, הוד השרון או כפר סבא משמעותי מצומצם יותר ולכן משפחות המעוניינות במציאת בית אבות מאזורי ערים אלו לרוב הצטרכו לקחת בחשבון גם פתרונות בערים הסמוכות.

מרבית בתי אבות במרכז מציעים אפשרויות מימון בהסדר קוד משרד הבריאות (תג) או משרד הרווחה מבין בתי אבות במרכז  הגדולים מבניהם והעובדים במימון קוד הם:

– בית אבות עטרת רימונים בבני ברק – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות , מחלקות לתשושי נפש וסיעודי מורכב .

– בית אבות גבעת השלושה בפתח תקווה – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות, תשושי נפש ותשושים עצמאיים בהסדר קוד רווחה

– בית אבות הבולגרי בראשון לציון – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות, עצמאים , תשושים ודיור מוגן

– בית אבות נאות התיכון ביפו – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות, תשושי נפש , סיעודי מורכב

– בית אבות עמל בשרון ברעננה – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות, תשושי נפש , מחלקה לדיירים עם רקע פסיכיאטרי ובית השמש לאנשים המתמודדים  עם דמנציה

– בית אבות העירוני רמת – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות ומחלקות לאנשים עצמאיים ותשושי גוף

טווח המחירים בבתי אבות במרכז במימון פרטי נע בין 15000 ₪ לחודש ועד 23,000 ₪ לחודש, במחיר הממוצע והמקובל לבתי אבות במרכז 17,000 ₪ כולל מע"מ לחדר של שני אנשים.

אז מה מגיע לכם?

רמה מלונאית והפסיליטיס בבתי אבות במרכז מציעים לקהל לקוחותיהם לרוב שירותי דיור וטיפול במסגרת מרכזים גריאטריים חדישים , מרווחים אשר נבנו כבר בסטנדרטים חדשים . בדרך כלל מדובר על חדרים לזוג, מיטות מתכווננות , לובי כניסה מרווח, מכוני פיזיותרפיה מאובזרים ופתרונות חדשניים לטיפול והשגחה לדיירי הבית במצב סיעודי או תשישות נפש.

מבין בתי אבות במרכז שזכו להערכה גבוה מאיכות השירות ורמת טיפול גבוה בקרב קהל לקוחותיהם והדיירים עצמם הם בתי אבות שנסקרו למדד בטחון ורווחת הדייר במסגרת דירוג גולד פקטור ונמצאו בעלי שביעות רצון המשפחות גבוה מאוד.

מבין בתי אבות אלו ניתן למצוא את הדברים הבאים

– בית אבות שלוה בגבעתיים – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות ודיור לאנשים עצמאיים ותשושי גוף

– בית אבות ותיקים בבני ברק – המציעה שירותים במסגרת מחלקתות סיעודיות ומחלקות לתשושי נפש

– בית אבות רחל ליצ'ק בבית דגן – המציעה שירותים לאנשים המתמודדים עם דמנציה או אלצהיימר

– בית אבות בהרצליה – המציעה שירותים לאנשים עצמאיים ותשושי גוף

– בית אבות המבריא בכפר סבא- המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות

– הבית לאזרחים ותיקים בקדימה – המציעה שירותים במסגרת מחלקות סיעודיות ומחלקות לתשושי נפש

בקיצור

אז בין אם אתם רק מבררים על אפשרויות הקיימות, משווים בין בתי אבות או זקוקים למציאת פתרון מידי במעבר לבית אבות שייתן לכם נחת מטיפול בהורה או קרוב שלכם.

אתם תמיד מוזמנים להתעדכן בבלוג שלנו גולד פקטור או להצטרף לקהילה שלנו בפייסבוק ולדעת שיש לכם כתובת ואוזן קשבת.

רוצים מידע ממוקד רלוונטי בדיוק עבורכם?

יישומון Pillow מבית גולד פקטור יודע למקד אתכם בכל שלב בו אתם נמצאים ולפי המאפיינים האישיים שלכם

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
“מדברים על בתי אבות”

מחפשים אצלנו הרבה

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו - "מדברים על בתי אבות". מעל 2,000 חברים שעוזרים, משתפים ומייעצים זה לזה.