מתכתבים עם דיירים בבתי אבות בצל הקורונה

במסגרת פרויקט ביוזמת עובדות סוציאליות בבתי אבות ודיור מוגן לכתוב מכתב לדיירים ולחזקם בימים של הסגר לאור משבר הקורונה, צוות Pillow ו Gold Factor  מיד נענה לפרויקט ונרגש להעביר את מכתב הגעגוע לתמיכה של הדיירים היקרים בבתי אבות ודיור מוגן

שלום לך סבתא יקרה,
שלום לך סבא יקר

מה שלומך כאן עכשיו?

יודעת מראש שתענה לי… אני בסדר, יש כאן בבית אבות או דיור מוגן אנשים נהדרים שעוזרים לי, מנסים לעודד אותנו ולשמור על השגרה..

סבא, סבתא יקרים…

אני יודעת שאתם מהדור שלא מתלוננים, יודעת שאתם מסתפקים במועט, רואים את החיים דרך משקפיים של צניעות, אורח רוח וענווה, משקפיים שלצערי הדור שלנו פחות יודע להרכיב.

אני גם יודעת שאתה או את, כמו בימי השגרה, גם בימים של מגפה שפקדה את כולנו, כלל לא מודאגים לגבי עצמכם. הדאגה היחידה שלך היא לנו, אלו שב"חוץ", דאגה לקרוביך ולמשפחתך. איך אנחנו מרגישים?

איך אנחנו שומרים על עצמנו? איך נשמעים להנחיות? והעיקר שאנחנו נהיה מוגנים ובריאים.

הנחת שלך היום זה לדעת שהבן, הבת והקרובים לך, לא יהיו טרודים לגביך.

שאתה או את בטח לא כועסים ולא חושבים שנשכחתם כי לא באים לבקרך. כי אם בימי השגרה תמיד אמרת הם עסוקים… יש להם כל כך הרבה על הראש.. אין להם זמן לעצמם… הם גרים רחוק… וכל אלו היו מתוך מחילה ואהבה אמיתית, אז בטח בימי הסגר…

כי הרי זה אתה ואת לימדתם אותי מתוך מיני שיחות רבות עימכם, שהחיים עוברים כהרף עין ובשארית חיים מבינים שהמשפחה זה הדבר שנשאר איתך תמיד. והסוד הוא לתת הכל לילדך ואף פעם לא לצפות שיחזירו לך… כך לא תתאכזבי.. אמרתם לי.

אז חשוב שתדעו, כשנותנים כן מקבלים בחזרה ואולי המעשים שלנו מוגבלים עכשיו… ואולי בכלל… של המדינה שלא דואגת לזקניה, שלנו משפחות ששקועות בשגרת היום, של מגבלות הזמן ונסיבותיו האישיות של כל אחד, אבל המחשבות שלנו לא מוגבלות…

וכן, אנחנו כפרטים ואנו כחברה חושבים, אוהבים, דואגים ומתגעגעים אליך דייר בבית אבות ואלייך דיירת בדיור מוגן. שולחים לך ולך דרישת שלום ומייחלים ליום החיבוקים הגדול.

מחזקים את הצוותים המסורים של בתי אבות ודיור מוגן האמונים על העורף בשבילנו..

ומודים לך על ניסיון חייך, על המורשת ועל ההיסטוריה שאתה ואת נושאים עימכם

כדי שלנו יהיה עתיד.

באהבה והערכה רבה,
ממני ומכולם.

רוצים מידע ממוקד רלוונטי בדיוק עבורכם?

יישומון Pillow מבית גולד פקטור יודע למקד אתכם בכל שלב בו אתם נמצאים ולפי המאפיינים האישיים שלכם

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
“מדברים על בתי אבות”

מחפשים אצלנו הרבה

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו - "מדברים על בתי אבות". מעל 2,000 חברים שעוזרים, משתפים ומייעצים זה לזה.