שיטת הדירוג

דירוג גולד פקטור | הקריטריונים

אמון ובטחון

הצורך הבסיסי של האדם להרגיש מוגן ולתת אמון בסביבתו הקרובה, במיוחד במקרים שאותו האדם תלוי בסביבה זו. אמון וביטחון בא לידי ביטוי בנגישות, בטיחות, שמירה על מרחב האישי, מדיניות שירות וקשרי לקוחות, סדר וארגון פנימי.

יחס אישי

היבט התייחסות אישית לדייר נבדק על פי אמות מידה של הכרות עמוקה עם הצרכיו, העדפותיו והרגליו האישיים. הביטויים של היחס האישי נשענים על ראייה בדייר אדם שלם מתוך מכלול מרכיביו ולא על בסיס מטופל או דייר בלבד.

תמורה למחיר

התמורה המבטאת את הערך בהתאם לקבלת תועלת המשקפת שביעות רצונו של הלקוח מכלל השירותים הניתנים במקום.

רמה מלונאית

פסיליטיס וסטנדרטים מלונאיים הינם בעלי משמעות לאיכות חייו של הדייר מהיבטים של התאמת סביבה לאופיו האישי והרגליו ובניניהם, מרחבים אישיים לזמן איכות, שירותי הסעדה מהיבט הן קולנרי והן חוויתי היוצרים אווירה המעודדת איכות חיים בזקנה.

רווחה ופנאי

רווחה אישית הינה חלק בלתי נפרד מאיכות חיים. סביבה בעלת גירויים חיוניים, בעלת אינטרס משותף, יצירת קשרים בין אישיים, עידוד יצרנות ומשמעות בעשייה כל אלו הינם הכרחיים לרווחתו של אדם מבוגר.

טיפול רב מקצועי

חוויתו של הלקוח בדיור המעניק שירותים רב מקצועיים נצבעת מתהליכים המבוססים על מערכת היחסים המשולשת של דייר – צוות מטפל – משפחה. בציר יחסים אלו נמדד האיזון בין שמירת רצונו החופשי של הדייר, לבין נהלים מוסדיים.

איך זה עובד בפועל

  • בחינת מועמדות לדירוג

  • הערכות בשטח של אנשי מקצוע מטעם גולד פקטור

  • סיקור דיירים ומשפחות

  • שקלול ועיבוד הנתונים במערכת ייעודית

  • קבלת תוצאות עמידה/ אי עמידה בסטנדרט

  • עדכון ופרסום הדירוג באתר

וועדה מייעצת לסטנדרט גולד פקטור

גב’ איריס פרידמן
עו"ס מחוזית בדימוס
משרד הבריאות
מגזין דורות
זהבה וייזר
אחות ארצית בדימוס
משרד הרווחה
סניור מרקט
נציגי משפחות

מטרת הוועדה

GOLD FACTOR מבוסס על מדד אמין ומהימן הן עבור קהל הצרכנים והן עבור אנשי המקצוע ולכן רואה חשיבות רבה בהרכב הוועדה המייעצת בעלת המוניטין והמקצועיות של המומחים והגופים המובילים בקידום איכות חיים אוכלוסייה מבוגרת בישראל.

הרכב הוועדה המייעצת

גב’ איריס פרידמן
עו"ס מחוזית בדימוס במשרד הבריאות
מרכזת אקדמית ללימודי המשך של בית ספר לעבודה סוציאלית אוניברסיטת בר אילן – ניהול בתי אבות. מינתה תפקיד של עו”ס מחוזית במשרד הבריאות, הייתה שותפה לצוות הבקרה המחוזי - אחראית על הבקרה בתחום העבודה הסוציאלית. שותפה ליצירת נהלים לצורך שיפור איכות השרות לאזרח. יו”ר ועדה מחוזית למניעת התעללות בקשישים במוסדות גריאטרים. יו”ר ועדת ערר מחוזית לטיפול בפניות של בני משפחה.
גדי פורת
מנהל ועורך ראשי של מגזין דורות - כתב העת המקצועי המוביל בתחום הגיל השלישי
מגזין דורות הפועל לקידום אוכלוסיה מבוגרת בישראל ומציג תוכן ומידע בתחום הזיקנה. מר פורת מתמחה, בין השאר, בעריכה והפקה של כתבי עת לקהילה המקצועית, עריכה והפקה של מדריכי מידע וזכויות לאזרחים וותיקים עבור רשויות מקומיות, עמותות תמיכה ולקהל הרחב.
זהבה וייזר
אחות ארצית בדימוס במשרד הרווחה
מרצה בסמינרים של ה- Ministry of public Health of Russian Federation עד 2017 אחות ראשית ארצית שרות לאזרחים וותיקים- משרד הרווחה. חברה קבועה במועצה הלאומית לגריאטריה. שותפה למחקרים, הובלת כתיבת נהלים והנחיות מקצועיות ורגולטוריות בתוכניות לאומיות אשר תרמו להבטחת איכות ובטיחות הטיפול, תנאי המחייה והמגורים של האזרח הוותיק במוסדות ובקהילה, איכות השירותים ותהליכי קבלת החלטות במערכת הבריאות
רועי קורן
מייסד ומנכ״ל משותף של Senior Market
חברת senior market מייעצת לחברות, ארגונים ויזמים כיצד לפתח מבחינה עסקית ושיווקית את פלח השוק של הקהלים המבוגרים בארץ ובעולם. משמש כמנטור בחממות טכנולוגיות ולגופים המקיימים תהליכי חדשנות בתחום ה- Aging ומרצה בפורומים שונים.
גב’ אסקרלד אדה
נציגת בני משפחה שהוריהם נמצאים בבתי אבות
ממייסדי הפורום לבני משפחה המטפלים בהורים הזקוקים לעזרה סיעודית הפועל ברשתות החברתיות. מובילת דעה ברשת חברתית ובת לאמא הנמצאת בבית אבות סיעודי.