דיור תומך

ברוכים הבאים לאזור פתרונות הדיור המומלצים של גולד פקטור בו תוכלו לחפש ולמצוא רק פתרונות דיור אשר עמדו במבחן המצוינות שלנו וקיבלו את "תו האיכות" של גולד פקטור. בנוסף, תוכלו למצוא כאן פתרונות דיור נוספים אשר עומדים ב "אמנת השירות" של גולד פקטור ונמצאים בתהליך סקירת איכות השירות על פי מדדי "תו האיכות" שלנו.
סנן
  • מהו סוג הטיפול הנדרש עבורך\עבור יקירך?

  • באיזה איזור גיאוגרפי את\ה מחפש\ת את פתרון הדיור?

גולד פקטור מנגישה את המידע עבור אזרחים ותיקים ובני משפחותיהם

אנחנו כאן כדי למקד בכל שלב בו אתם נמצאים

מתלבטים לגבי
דיור מוגן?

רוצים להשוות
מחירים?

מחפשים בית אבות
מומלץ?

רוצים לדעת מה
מומלץ עבורכם?

רוצים לדעת
מה מתאים?

רוצים ליצור רשת
ביטחון לעתיד?

דיור תומך הינו דיור לוותיקים במסגרת בית אבות או דיור מוגן עם מחלקה תומכת. וותיקים אשר זקוקים לתיווך, עזרה והשגחה חלקית במהלך היום בין היתר כמו רחצה, הלבשה, סידור תרופות והגשת ארוחות, מקבלים מענה במסגרת הדיור התומך.

פתרונות דיור תומך מעניקים סביבה מוגנת עבור אנשים בגיל המבוגר שהינם צלולים (מתמצאים במקום, בזמן ומודעים לעצמם), מתהלכים באופן עצמאי, בעזרת הליכון או מקל וזקוקים לתמיכה, עזרה ודרבון במהלך היום לתפקוד משלים.

דיור תומך יכול להיות במסגרת בית אבות לתשושי גוף ויכול להיות כדיור תומך במסגרת דיור מוגן, או יש הקוראים לו בשמות שונים כגון דיור מוגן פלוס.

סל השירותים בדיור תומך במסגרת דיור מוגן

בדיור התומך אין צורך בניהול עזרה חיצונית, מדובר במערך מורחב הניתן על ידי צוות הדיור: הגשת ארוחות, מעקב תרופות, עזרה במקלחת והלבשה, תעסוקה, ניקיון, שירותים רפואיים. כל עוד הדייר אינו זקוק לעזרה 24/7 הדיור התומך יתן מענה בסיטואציה של ירידה קוגניטיבית (בעקבות דמנציה) או ירידה תפקודית פיסית.

יש לשים לב כי במסגרת של דיור תומך בדיור מוגן ישנם שינויים בין דיור לדיור במידת התמיכה והשירות הניתן על ידי הצוות לדייר כחלק מהמענה היום יומי.

יחידות הדיור בדיור תומך במסגרת דיור המוגן

בדיור תומך הדירות מאובזרות ומרוהטות. מלבד דברים אישיים אין חובה להעביר שום דבר נוסף.

מסלולי מימון, מחירים וזכויות במעבר לדיור תומך במסגרת דיור מוגן

דיור תומך במסגרת דיור מוגן הינו במימון פרטי בלבד. מסלול המימון בדיור תומך הוא על בסיס תשלום חודשי וללא פיקדון.

טווח המחירים לאדם בדיור תומך הוא בין 15,000 ש"ח – 25,000 ש"ח לאדם. פערי המחירים נובעים בין היתר גם מגודל יחידת הדיור שיכולה להיות החל מדירה עם שותף ועד דירת 2 חדרים.

מימוש זכאות לחוק סיעוד לשעות מטפלת נשמרת במעבר לדיור תומך במסגרת דיור מוגן בניצול שעות בפועל וכ 25% בלבד כגמלה בכסף.

תוכלו להבין יותר לעומק את ההבדל בין דיור תומך במסגרת דיור מוגן לבית אבות לתשושים בסרטון הבא:

https://youtu.be/Zi_6UPu7nWM

סל השירותים בבית אבות לתשושים

בבית אבות לתשושים ישנה עזרה ותמיכה של צוות בית האבות הכוללת עזרה בטיפול, השגחה רפואית, הסעדה במקום (5 ארוחות), שירות סוציאלי ותוכנית תעסוקה ופנאי לדיירים בבוקר ובערב לאורך כל ימות השבוע.

יחידות הדיור בבית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים מציע דיור בחדרים פרטיים או חדרים לזוג (דיור עם שותף). לרוב כאשר מדובר בהשתתפות במימון על ידי המדינה יהיה הדייר עם שותף בחדר. ישנם מספר בתי אבות שמאפשרים דיור בחדר פרטי גם כאשר במימון הוא של משרד הרווחה.

מסלולי מימון, מחירים וזכויות במעבר לבית אבות לתשושים

בבית אבות לתשושי גוף ניתן להיעזר בתמיכה במימון על ידי משרד הרווחה. תנאי הזכאות מתייחסים קודם כל לחסכונות של האדם המבוגר ובהיעדר חסכונות מתייחסים לגובה ההכנסה. באם אין באמצעות הדייר לשלם 9,500 ש"ח בחודש לבית האבות ישנה זכאות להשתתפות במימון על ידי משרד הרווחה.

המחיר לדיור בבית אבות לתשושים בתשלום פרטי ללא השתתפות של המדינה נע בין 10,500 ₪ – 18,000 ₪ לחודש.

מחפשים אצלנו הרבה
אולי אתם מחפשים את אחד מפתרונות הדיור האלו?: