בית אבות סיעודי / מוסדות סיעודיים מומלצים

להרכיב רשימה של בתי אבות סיעודיים הטובים בישראל היא משימה כלל לא פשוטה, כשמעל לכל האתגרים הפרוצדורליים, סטטיסטיים והאתיים עומדת דילמה אחת – מה זה בכלל בית אבות ״טוב״? מה מבדיל בית אבות שהופך לבית השני שלנו לעומת בית האבות שרק לא נזדקק לו? הכנו לכם רשימה של בתי אבות סיעודיים ובתי אבות לאנשים החיים עם דמנציה (תשושי נפש) הנושאים את חותמת האיכות של גולד פקטור
סנן
  • מהו סוג הטיפול הנדרש עבורך\עבור יקירך?

  • באיזה איזור גיאוגרפי את\ה מחפש\ת את פתרון הדיור?

גולד פקטור מנגישה את המידע עבור אזרחים ותיקים ובני משפחותיהם

אנחנו כאן כדי למקד בכל שלב בו אתם נמצאים

מתלבטים לגבי
דיור מוגן?

רוצים להשוות
מחירים?

מחפשים בית אבות
מומלץ?

רוצים לדעת מה
מומלץ עבורכם?

רוצים לדעת
מה מתאים?

רוצים ליצור רשת
ביטחון לעתיד?

בית אבות סיעודי מעניק סביבה מוגנת עבור אנשים בגיל המבוגר שזקוקים לעזרה 24/7 בכל תפקודי היום יום. מבוגרים שאינם מתהלכים באופן עצמאי וניידים בעזרת כיסא גלגלים.

בתי אבות סיעודיים משתייכים למשרד הבריאות הן מבחינת הפיקוח והן מבחינת מיצוי זכויות במימון.

סל השירותים בבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי כולל את כל העזרה הסיעודית, השגחה רפואית, הסעדה במקום (5 ארוחות), תעסוקה ופנאי מותאמים לתפקודו של הדייר.

המערך הרפואי בבית אבות סיעודי אמון על טיפול הדייר בכל צרכיו הבריאותיים והקוגניטביים, מערך הסיעוד אחראי על טיפול סיעודי, מניעת זיהומים, פצעי לחץ וטיפול משמר במעקב צמוד למענה מיידי ביום יום של הדייר, המערך הפרא-רפואי (פיזיוטרפיה, ריפוי בעיסוק , תזונאית, עובדת סוציאלית) אחראים על מתן מענה מותאם לצרכי הדייר מתוך תכנית טיפול הנבנית לכל אחד.

בית אבות סיעודי אחראי על כל המעטפת הטיפולית בדייריהם מלבד טיפול המצריך אשפוז בבית החולים או אבחון רפואה יועצת (כגון קרדיולוג, רופא עור, רופא נשים).

יחידות הדיור בבית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים מציעים דיור בחדרים פרטיים או חדרים לזוג (דיור עם שותף). כאשר המדינה משתתפת במימון בית האבות הסיעודי מדובר על חדרים עם שותף. ישנם מספר דיורים מצומצם שבחדר במחלקה סיעודית יש גם מטבחון קטן.

מסלולי מימון, מחירים וזכויות במעבר לבית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים משתייכים למשרד הבריאות מבחינת מיצוי זכויות במימון. כ 85% מכלל בתי האבות הסיעודיים עובדים במכרז קודים לקבלת השתתפות של משרד הבריאות במימון שהות הדייר. 15% מסך בתי האבות הסיעודיים אינם עובדים עם מכרז קודים ומקבלים דיירים במימון פרטי בלבד.

המחיר לבית אבות סיעודי בתשלום פרטי ללא השתתפות של המדינה נע בין 15,500 ₪ – 25,000 ₪ לחודש.

על פי הסדר משרד הבריאות אדם המגיע לגיל הפרישה ונמצא במצב סיעודי רשאי להגיש בקשה למעבר למסגרת של בית אבות כחלופה לטיפול בבית בסיוע השתתפות משרד הבריאות – קוד. לצורך הערכת זכאות להשתתפות במימון המסגרת מתבצע מבחן אמצעים הכולל הכנסה חודשית, חסכונות, נכסים והכנסות ילדיו של המועמד. מבחן אמצעים נערך בדרישה להצהרה של הכנסות שוטפות, עובר ושב וחסכונות על פי פירוט שלושה חודשים אחרונים בסמוך לבקשה להשתתפות למשרד הבריאות.

במעבר של אדם לבית אבות סיעודי מבוטלת זכאות לממש שעות של חוק סיעוד מביטוח לאומי להם זכאי במסגרת הטיפול בבית מביטוח לאומי על פי רמת תלות שנקבעת בוועדה רפואית של ביטוח לאומי.

חשוב לבדוק את זכויותיכם במסגרת הביטוח הסיעודי. ישנם ביטוחים סיעודיים שתקרת התשלום במעבר לבית אבות גדלה. כמו כן, הזכאות להשתתפות במימון גם היא משפיעה על גובה התשלום. חשוב לבדוק את התנאים של הביטוח הסיעודי האישי של כל אחד בבחינת האפשרות למעבר לבית אבות.

רשימת בתי אבות סיעודיים מומלצים

להרכיב רשימה של בתי אבות סיעודיים הטובים בישראל היא משימה כלל לא פשוטה, כשמעל לכל האתגרים הפרוצדורליים, סטטיסטיים והאתיים עומדת דילמה אחת – מה זה בכלל בית אבות ״טוב״? מה מבדיל בית אבות שהופך לבית השני שלנו לעומת בית האבות שרק לא נזדקק לו? האם הוא נמדד רק במקצועיות המוערכת על יד משרדים ממשלתיים? האם על מבנה חדיש ופאר השיש? והאם המדד לטוב הוא בכלל ביחס אנושי חם או למסירות וכבוד כלפי האדם בגיל המבוגר?

המדדים של גולד פקטור למצוינות נקבעו בראש ובראשונה מתוך התפיסה שהדייר ומשפחתו הם המרכז. הם נקבעו על סמך מחקר מעמיק ומתמשך, תצפיות בשטח והבנה יסודית של צרכי המטופלים ומשפחותיהם ועמידה בהם מאפשרת לבית האבות להציג את תו האיכות שלנו או\ו לאמץ את אמנת השירות. אנחנו מזמינים אתכם להבין מהם סוגי המדדים שאנחנו לוקחים בחשבון, על מנת לאפשר לכם להרגיש בטוחים יותר בבחירה שלכם. 

לפני יציאתכם לסיור בבתי אבות סיעודיים תעברו על שאלות שיתנו לכם מידע מקדים מה חשוב לדעת ועל מה לשים לב בעת הסיור בבית אבות סיעודי וכך תקלו על תהליך ההשוואה בין בתי אבות ובחירת בית אבות סיעודי הכי מתאים עבור הורה או אדם קרוב לכם. בקישור המצורף תוכלו למצוא את המדדים החשובים ביותר להשוואת בתי אבות סיעודיים

מחפשים אצלנו הרבה
אולי אתם מחפשים את אחד מפתרונות הדיור האלו?: