בתי אבות לתשושי נפש

הכנו לכם רשימה של בתי אבות לאנשים החיים עם דמנציה (תשושי נפש) הנושאים את חותמת האיכות של גולד פקטור. בית אבות לתשושי נפש מעניק סביבה מוגנת עבור אנשים בגיל המבוגר החיים עם דמנציה וזקוקים לעזרה 24/7 בכל תפקודי היום יום מלבד תמיכה בהליכה. לאחר הרשימה תוכלו למצוא מדריך על בית אבות לתשושי נפש, השירות, החדרים, מחיר בית אבות לתשושי נפש ושינוי זכויות במעבר לבית אבות.
סנן
  • מהו סוג הטיפול הנדרש עבורך\עבור יקירך?

  • באיזה איזור גיאוגרפי את\ה מחפש\ת את פתרון הדיור?

מהי אמנת השירות ומהי חותמת המצויינות של גולד פקטור? על סמך מה זוכים בהן?

תו האיכות של גולד פקטור

גולד פקטור מנגישה את המידע עבור אזרחים ותיקים ובני משפחותיהם

אנחנו כאן כדי למקד בכל שלב בו אתם נמצאים

מתלבטים לגבי
דיור מוגן?

רוצים להשוות
מחירים?

מחפשים בית אבות
מומלץ?

רוצים לדעת מה
מומלץ עבורכם?

רוצים לדעת
מה מתאים?

רוצים ליצור רשת
ביטחון לעתיד?

בית אבות לתשושי נפש מעניק סביבה מוגנת עבור אנשים בגיל המבוגר החיים עם דמנציה וזקוקים לעזרה 24/7 בכל תפקודי היום יום מלבד תמיכה בהליכה (קראו את ההסבר וסיווג ההגדרות של משרד הבריאות).

מהו הדיור המותאם לאנשים המתמודדים עם דמנציה (או בשמו הרשמי בית אבות לתשושי נפש)? תוכלו להעמיק בשאלה בפרק של הפודקאסט "קוראים דרור" עם מריה כץ, שדן בפתרונות הדיור הקיימים, מה ההבדלים ביניהם ואיך סביבת מגורים בבית אבות לתשושי נפש משרתת את הצרכים של הדיירים הזקוקים לסביבה מוגנת וטיפולית בהתמודדות עם דמנציה.

לחצו לצפייה בפרק ב-youtube

לחצו להאזנה לפרק ב-spotify

סל השירותים בבית אבות לתשושי נפש

בתי אבות לתשושי נפש משתייכים למשרד הבריאות הן מבחינת הפיקוח והן מבחינת מיצוי זכויות במימון. בית אבות לתשושי נפש כולל את כל העזרה הסיעודית, השגחה רפואית, הסעדה במקום (5 ארוחות), תעסוקה ופנאי מותאמים לתפקודו של הדייר.

המערך הרפואי בבית אבות לתשושי נפש אמון על טיפול הדייר בכל צרכיו הבריאותיים והקוגניטביים, מערך הסיעוד אחראי על טיפול סיעודי, מניעת זיהומים, פצעי לחץ וטיפול משמר במעקב צמוד למענה מיידי ביום יום של הדייר, המערך הפרא-רפואי (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תזונאית, עובדת סוציאלית) אחראים על מתן מענה מותאם לצרכי הדייר מתוך תכנית טיפול הנבנית לכל אחד. בית אבות לתשושי נפש אחראי על כל המעטפת הטיפולית בדייריהם מלבד טיפול המצריך אשפוז בבית החולים או אבחון רפואה יועצת (כגון קרדיולוג, רופא עור, רופא נשים).


יחידות הדיור בבית אבות לתשושי נפש

בתי אבות לתשושי נפש מציעים דיור בחדרים פרטיים או חדרים לזוג (דיור עם שותף). כאשר המדינה משתתפת במימון בית האבות לתשושי נפש מדובר על חדרים עם שותף (לחצו לקריאת קוד משרד הבריאות).

מסלולי מימון, מחירים וזכויות במעבר לבית אבות לתשושי נפש

בתי אבות לתשושי נפש משתייכים למשרד הבריאות מבחינת מיצוי זכויות במימון. כ-85% מכלל בתי האבות הסיעודיים עובדים במכרז קודים לקבלת השתתפות של משרד הבריאות במימון שהות הדייר. 15% מסך בתי האבות הסיעודיים אינם עובדים עם מכרז קודים ומקבלים דיירים במימון פרטי בלבד.

המחיר לבית אבות לתשושי נפש בתשלום פרטי ללא השתתפות של המדינה נע בין 16,000 ₪ –  27,000 ₪ לחודש לחדר עם שותף.

על פי הסדר משרד הבריאות, אדם המגיע לגיל הפרישה ונמצא במצב סיעודי רשאי להגיש בקשה למעבר למסגרת של בית אבות כחלופה לטיפול בבית בסיוע השתתפות משרד הבריאות – קוד. לצורך הערכת זכאות להשתתפות במימון המסגרת מתבצע מבחן אמצעים הכולל הכנסה חודשית, חסכונות, נכסים והכנסות ילדיו של המועמד. מבחן אמצעים נערך בדרישה להצהרה של הכנסות שוטפות, עובר ושב וחסכונות על פי פירוט שלושה חודשים אחרונים בסמוך לבקשה להשתתפות למשרד הבריאות.

פרטים נוספים על תהליך הסיוע במימון מגורים בבית אבות לתשושי נפש ניתן למצוא במדריך גולד פקטור הכולל את כל המידע אודות תהליך קבלת קוד משרד הבריאות להשתתפות במימון בית אבות. לחצו כאן לקבלת הפרטים המלאים.

במעבר של אדם לבית אבות לתשושי נפש מבוטלת זכאות לממש שעות של חוק סיעוד מביטוח לאומי להם זכאי במסגרת הטיפול בבית מביטוח לאומי על פי רמת תלות שנקבעת בוועדה רפואית של ביטוח לאומי (לחצו כאן למידע על תנאי זכאות לחוק סיעוד).