מדדי השוואה לבחירת דיור מוגן

גולד פקטור מנגישה לכם את מדדי ההשוואה החשובים ביותר בתהליך בחינת התאמה לציפיות מדיור מוגן ומאפשרת לכם להרגיש בטוחים יותר בבחירה שלכם. השאלות הללו יעזרו לכם לקבל תמונה רחבה לתחושת וודאות על בחירתכם בדיור המוגן המתאים ביותר.

GF-Icon-Options-fine_V01

המדדים להשוואה נקבעו על סמך מחקר מעמיק ומתמשך, תצפיות בשטח והבנה יסודית של צרכי הדיירים ומשפחותיהם. אנחנו מזמינים אתכם להתעמק במדדי ההשוואה בין הדיורים המוגנים על מנת לאפשר לכם להרגיש בטוחים יותר בבחירה שלכם.

פייסבוק
וואטצאפ
מייל

בחינת התאמה לציפיות
דיור מוגן

ארוחות

מהם שירותי ההסעדה בדיור המוגן? האם מוגשות 3 ארוחות במסעדת הדיור? אם מוגשת רק ארוחת צהריים במסעדה האם יש אפשרות לארוחת בוקר או ערב בקפיטריה? האם יש אפשרות לקבל את הארוחה לדירה במקרה הצורך? האם יש בדיור סופר לרשות הדיירים? האם יש התאמה בחדר האוכל לצרכים אישיים? האם יש אפשרות לרכישת ארוחות בהטבה כאשר רוכשים כחבילה?

תעסוקה ופנאי

אילו חוגים ופעילויות קבועות ישנם בדיור? מה תוכנית התרבות המשתנה? איך מציינים בדיור את קבלת השבת/חגים? האם יש שירותי ספריה? לכל דיור יש לוח פעילות מסודר לכל חודש, בקשו לראות דוגמאות וכן להצטרף לפעילות אחת או שתיים

שירותי כביסה

האם בדירה שבחרתי יש אפשרות למכונת כביסה ומייבש? האם יש בדיור מכונות כביסה בשטחים המשותפים? האם השימוש במכונות הכביסה המשותפות בתשלום? האם יש שירותי כביסה של הדיור לאיסוף כביסה מהדירה והחזרתה? מה העלות של השירות?

שירותי טיפוח

האם יש מספרה? מה שעות הפעילות של ה? האם במספרה שירותי פדי קור, מניקור וקוסמטיקה?

הדירה

מה גודל הדירה? האם יש מרפסת? מה רמת האטימות לרעשים מבחוץ ומבפנים? מה כלול בתכולת הדירה? מה רמת האבזור של הדירה? האם מכשירים חשמליים מתקבלים מהדיור או אישיים? האם יש כספת בדירה? האם יש רשתות / תריסים בחלונות?

ניקיון הדירה

מה התדירות של שירות הניקיון בדירה? האם יש אפשרות לתשלום נוסף לניקיון לפי בקשה אישית?

השטחים הציבוריים

האם השטחים הציבוריים מרוכזים בקומה אחת? האם הם פרושים על מספר קומות? האם מעצם המבנה של השטחים הציבוריים תרגישו נוחות להשתלב בדיור מתוך הזרימה של הדיירים במהלך היום ? מהם אזורי העישון ומדיניות הבית עבור די ירים ועבור אורחים ?

חדר כושר ובריכה

האם יש חדר כושר בדיור? האם יש בריכה? האם ה בריכה שמישה גם בחורף ? מה שעות הפעילות של חדר הכושר והבריכה? האם המתקנים פתוחים לאנשים שהם לא דיירי הדיור המוגן? אם הבריכה בקרבת מקום - האם יש הסעות לבריכה והאם זה בתשלום נפרד מהתשלום לדיור? האם אורחים יכולים להשתמש בשירותי הבריכה?

דת

האם יש שירותי בית כנסת במקום או בקרבת מקום? אם יש בית כנסת בדיור האם פועל בשגרה או רק בחגים? סוג הכשרות ? האם יש מעלית שבת ?

שמירה ואיוש של הקבלה

האם ישנה שמירה 24/7? מה השעות בהן מאוישת הקבלה ? איך מ תנהל ת קבלת ומסירת דואר ?

מענה לעזרה בעת הצורך

האם יש בדיור לחצן מצוקה? מהי הקרבה לנקודת מוקד ה חירום? מה המענה שיש בדיור עצמו 24/7?

מענה רפואי

מהי הזמינות של רופא בדיור? מהי הזמינות של המרפאה בדיור? האם הרופא בדיור הוא רופא המשפחה או שההתנהלות ממשיכה אל מול רופאה המשפחה בקהילה ? ה אם יש שירות של ליווי הדייר למרפאה חיצונית ? האם יש מעורבות של המרפאה בהזמנת תרופות ומעקב תורים ?

רצף טיפולי

איזה אפשרויות קיימות בדיור אם חלילה בעתיד נזדקק לעזרה זמנית או קבועה? האם יש מ עורבות של הדיור בעזרה של מטפלת ביטוח לאומי למספר שעות? מה ה תשלום שנדרש בסנריו של מטפל.ת 24/7? האם יש דיור תומך ? דיור סיעודי? דיור לתשושי נפש? האם כלל הרצף הטיפולי הוא תחת ניהול הדיור המוגן או ניהול חיצוני?

נגישות

האם יש נגישות לתחבורה ציבורית? האם יש חנייה לדיירים ולאורחים? האם יש נגישות בשבת? האם הדיור מעמיד שירות הסעות לדיירים? מה התדירות והיעדים של שירות ההסעות?

אירוח בני משפחה

ה אם ניתן לארח בני משפחה ללינה בדירתכם? האם יש דירות אירו ח אליהן אפשר להזמין אורחים? האם ניתן לארח בני משפחה במסגרת אירועים של הדיור )כמו חגים למשל (? האם יש אפשרות לארח אירוע פרטי? האם יש אירועים בהם כלל המשפחות מוזמנות? אירועים עם הנכדים?

שיתופי פעולה מחוץ לדיור

האם יש לדיור שיתופי פעולה עם הרשות המקומית? עם היכל התרבות הקרוב? האם יש הסעות לפעילויות מחוץ לדיור?

יציאה מהשגרה

האם ישנם אירועים יזומים על ידי הדיור מחוץ לדיור עצמו? האם ישנם טיולים המאורגנים על ידי הדיור לחו"ל?

בעלי חיים

האם ישנה אפשרות לדייר לגור עם חיית מחמד? אם כן אי פה ניתן להסתובב עם בעלי החיים?

שיפוץ והרחבה של הדיור

האם יש תוכנית לשיפוץ עתידי? האם יש לדיור זכויות בניה נוספות? האם יש תוכנית הרחבה לדיור?

מסלולי תשלום

האם בדיור המוגן יש גמישות של מסלולי תשלום? האם יש אפשרות לבקשות אישיות ביצירת מסלול תשלום מותאם לכם? האם מצוינת האפשרות של עליית מחיר מעבר להצמדה למדד? אם יש אפשרות להעלאת מחיר האם יש מוגבלת ומי הגורם שיכול להחליט עליה ? האם ארנונה / חשמל / מים כלולים במחיר הדירה ?

תקופת ניסיון

על פי חוק הדיור המוגן בשלושת החודשים הראשונים ישנה אפשרות להודעה על עזיבה שבועיים מראש. לאחר שלושה חודשים יש להודיע על עזיבה 90 יום מראש. החוק מאפשר שתקופת הניסיון תוגדר עד לשנה. חשוב להתייחס מול הדיור מהי תקופת הניסיון באותו הדיור וכן מה העלויות מעבר לתשלום החודשי שישולמו ללא תלות במשך הדיור? בחלק מהדיורים המוגנים למשל נפגוש דמי טיפול שלא מוחזרים במקרה של עזיבה גם לא בתוך תקופת הניסיון

קבלת הדירה

האם הדירה מוכנה למעבר? האם יש אפשרות להתאמות בדירה על פי בקשת הדייר? האם נדרש תשלום כלשהו לשיפוץ הדירה בקבלת הדירה או בהחזרתה? האם יש עזרה של הדיור בהובלה וביום המעבר?

שינוי עתידי בדירה

יש אירועים שדורשים מעבר דירה. יכול להיות שבכניסתכם לדיור לא היתה פנויה דירה ספציפית שרציתם או שהצרכים שלכם השתנו במהלך השנים. מה האפשרות העומדת לפניכם אם תרצו לעבור דירה בדיור?

קליטת דייר חדש

מי איש הקשר בדיור בימים הראשונים ובכלל מול פניות של הדייר או המשפחה? איזה פעולות יזומות נעשות על ידי הדיור לקבלת הדייר החדש? האם יש דיירים ותיקים שמתלווים לדייר חדש?

פייסבוק
וואטצאפ
מייל
435.png

מאחלים בריאות שלמה ונחת,
המידע מונגש על ידי צוות המומחים של גולד פקטור
מרכז רב דורי לזקנה שלמה בדיור מותאם

רוצים למצוא פתרונות דיור שמותאמים בצורה אישית עבורכם?

עם Pillow Booking מבית גולד פקטור תענו על כמה שאלות ותהנו מהתאמות לפי הצרכים האישיים שלכם.