בית אבות בראשון לציון

להרכיב רשימה של בתי אבות סיעודיים הטובים בישראל היא משימה כלל לא פשוטה, כשמעל לכל האתגרים הפרוצדורליים, סטטיסטיים והאתיים עומדת דילמה אחת – מה זה בכלל בית אבות ״טוב״? מה מבדיל בית אבות שהופך לבית השני שלנו לעומת בית האבות שרק לא נזדקק לו? הכנו לכם רשימה של בתי אבות סיעודיים ובתי אבות לאנשים החיים עם דמנציה (תשושי נפש) שנמצאים בקרבה לראשון לציון הנושאים את חותמת האיכות של גולד פקטור
סנן
  • מהו סוג הטיפול הנדרש עבורך\עבור יקירך?

  • באיזה איזור גיאוגרפי את\ה מחפש\ת את פתרון הדיור?

אנחנו כאן כדי למקד בכל שלב בו אתם נמצאים

מתלבטים לגבי
דיור מוגן?

רוצים להשוות
מחירים?

מחפשים בית אבות
מומלץ?

רוצים ליצור רשת
ביטחון לעתיד?

רוצים לדעת מה
מומלץ עבורכם?

רוצים לדעת
מה מתאים?

בית אבות בראשון לציון
בשלב כלשהו במהלך החיים, המצב התפקודי והרפואי של יקיריכם לא מאפשר המשך טיפול בבית. לעיתים אלו דווקא אתם שעסוקים ולא יכולים לספק לקרובי משפחתכם שהינם קשישים את הטיפול ההולם שמגיע להם, או שהתנאים המתאימים לכך לא נמצאים בהישג ידכם. במצב כזה, האופציה הרווחת היא להעביר את הקשיש למוסד שיידע לתת לו את היחס והטיפול הנכונים.

כשהמצב הזה נתון על הפרק, הדבר הראשון שאנחנו רוצים עבור קרובינו זה שיהיה להם טוב. שירגישו טוב, שיאכלו טוב, וכמובן שיטופלו בצורה הטובה ביותר. בהתאם, בחירת בית אבות בכלל, ובית אבות בראשון לציון בפרט, זו משימה שיש לעשות בכובד ראש.
מה יש לבדוק כשבוחרים בית אבות בראשון לציון?
רישוי מתאים
אם אתם עומדים לפני החלטה על העברת יקירכם לבית אבות בראשון לציון, חשוב מאוד למצוא את המוסד המתאים עבורו, גם בהתאם למצבו של המטופל. המצב התפקודי נחלק למספר הגדרות – תשוש, סיעודי, תשוש נפש, סיעודי מורכב או הנשמה ממושכת.

כשבוחרים בבית אבות, הדבר הראשון שיש לבדוק זה האם הוא בפיקוח משרד הבריאות. יש לבדוק גם את הרישוי שיש למוסד מטעם המשרד, ואת מידת ההתאמה של הרישוי למצבו התפקודי של המטופל, כפי שתיארנו לעיל. אם מטופל נזקק לשיקום, יהיה עליכם לוודא שלמוסד יש רישוי ממשרד הבריאות ל"גריאטריה שיקומית" או ל"שיקום". במידה שמטופל נזקק לאשפוז סיעודי יהיה עליכם לוודא שלמוסד יש רישוי ל"גריאטריה סיעודית", וכן הלאה.
מיקום מרכזי
דיור מוגן או בית אבות, במיוחד כשמדובר במטופל בעל רמת תפקוד גבוהה, צריך להיות ממוקם במקום מרכזי. לעתים המחשבה היא שהמטופל צריך מקום שקט ומנותק, אך בפועל ההמלצה היא לבחור במוסד שקרוב לנותני שירות שהמטופל נוהג לעשות בהם שימוש. לדוגמה, מרפאות, בנק, מרכז מסחרי ועוד.
יחס למטופל וצוות רפואי
יש לבדוק האם המוסד מצטיין ביחסו למטופליו. שאלו את השאלות הנכונות, כמו האם ישנו צוות מקצועי הכולל אחיות שעברו את ההכשרות הנכונות להענקת טיפול רפואי, והאם המוסד כולל שירותי סיעוד וכן רפואת חירום למקרה הצורך.
תנאים ואיכות הדיור
בבחירת דיור מוגן, חשוב לבדוק האם המוסד מציע תנאים טובים למטופלים, והאם איכות הדיור תואמת לצורכי המטופל. עוד צריך לבדוק האם המוסד מציע בידור כגון ערבי תרבות, פעילויות פנאי, פעילויות חברתיות, הרצאות, חוגים ועוד.
בתי אבות מומלצים בראשון לציון והסביבה
אז כמו שכבר בטח הספקתם להבין, בחירת בית אבות בראשון לציון זה לא עניין של החלטה מהירה. כדי להקל עליכם, אספנו את בתי האבות המומלצים של ראשון לציון והסביבה הקרובה לעיר:
אחוזת ראשונים
אחוזת ראשונים היא חלק מרשת ותיקה לדיור מוגן בישראל הפועלת תחת השם אחוזת רובינשטיין. אחוזת ראשונים ממוקמת במערב ראשון לציון, במרחק קטן מהים, ובסמוך לראשונים סנטר, הכולל סופר מרקט, בית מרקחת, דואר, בנק, מסעדות, מרכז רפואי ובקיצור – כל מה שהדייר צריך.

האחוזה כוללת מגוון דירות המעצבות בסטנדרטים גבוהים, לצד היצע נרחב של חיי תרבות, צוות רפואי מקצועי, וחיי חברה נהדרים.
עד 120
רשת עד 120 מציעה בסניפה שבראשון לציון קומפלקס דיור מוגן יוקרתי הממוקם בלב שכונת וילות. הרשת מציעה לדייריה טיפול חם, מאיר פנים ומסור.
בית אבות רחל ליצ'ק באחווה ובאזור
בית אבות רחל ליצ'ק באחווה הוא מרכז דיור מוגן למטופלים סיעודיים ותשושי נפש, המתהדר ביכולתו להעניק איכות חיים למשמעות לאנשים מבוגרים הזקוקים לעזרה הפעולות היום-יום. בית האבות כולל מחלקות סיעודיות, ומחלקת תשושי נפש שמנוהלות בסטנדרטים גבוהים.

בית אבות רחל ליצ'ק באזור מציע את אותה רמת החיים, אך עם מחלקה נוספת לעצמאים המתפקדים בכוחות עצמם.
פאלאס מדיקל מודיעין
דיור סיעודי פאלאס מדיקל מודיעין מציע למטופליו אגף סיעוד איכותי ומודרני בקומפלקס יוקרתי, עם השגחה רפואית צמודה מסביב לשעון 24 שעות ביממה, ולאורך כל השבוע.
מקום בלב בבאר יעקב
בית האבות מקום בלב מציע טיפול בתשושי נפש ובדיירים סיעודיים. כל דייר מקבל תוכנית טיפול אישית, לצד ליווי מסור מצד הצוות. בית האבות כולל שלוש קומות, ונמצא בסמוך לבית החולים שמואל הרופא.
דירוג בתי אבות בראשון לציון
עדיין מתלבטים בבחירת בית אבות בראשון לציון? אנו בגולד פקטור מתמחים בדירוג בתי אבות בראשון לציון בהתאם לפרמטרים רבים, ומעניקים תו איכות לבתי האבות שעומדים בסטנדרטים שהצבנו להם.

מחפשים אצלנו הרבה
אולי אתם מחפשים את אחד מפתרונות הדיור האלו?: