אודות סטנדרט גולד פקטור

גולד פקטור הוקם בשנת 2017, כשמטרתו העיקרית הוא העלאת מודעות הענף לפתרונות דיור לקהל המבוגר לחשיבות סטנדרטים חדשים המובילים ליצירת איכות חיים של האדם המבוגר. 

היום בישראל נמצאים סביבנו יותר ממיליון משפחות המתמודדות בטיפול ותמיכה בהוריהם או קרובים להם.
דור ייחודי במינו, דור הסנדוויץ , העוזר לילדיו הצעירים ומטפל בהוריו המבוגרים תוך שילוב עבודה, זוגיות וחיים אישיים.
במסע זה, רבוי אתגרים, לעיתים משפחה מגיעה לצמתי החלטה בנוגע לחלופות טיפול באדם הקרוב ופונה לפתרון של בית אבות /דיור מוגן מתוך רצון שהמקום יספק סביבה מותאמת לאיכות חיים מטיבה בגיל המבוגר.

רצון זה שלכם, הוא החזון שלנו !

לצורך זה, העמדנו את הסטנדרט הראשון מסוגו המעריך את רמת איכות החיים בדיור לגיל השלישי. סטנדרט הנשען על אמות מידה של מילוי צרכים בכללותם .מהרמה הבסיסית של מימוש הצרכים הפיזיים לרמה הגבוה ביותר של מימוש הצרכים לזקנה שלמה. על בסיס שילוב עבודתנו בשטח, חוות דעת וסיקור מעמיק של דיירים ובני משפחותיהם וכל זה באופן שוטף ותדיר.
גולד פקטור מוציאה מדריך אינטרנטי המתעדכן כל שנה ומציג את דירוג בתי האבות הטובים להזדקן בהם.

בתי אבות שאינם מוצגים בדירוג אלו בתים שטרם נסקרו או אלו שנמצאו כאינם תואמים את סטנדרט גולד פקטור

המייסדות

שירי אילון

מייסדת, מנכ”לית משותפת

את החיבור לעולם מערכות המידע התחלתי כבר בצבא, כאשר התגייסתי לקורס תכנות. בכמעט 20 שנה שעברו מאז עשיתי תפקידים שונים במחלקות פיתוח מערכות בצבא ובחברות הייטק. עבדתי במערכות בזמינות 24/7 בשגרה ובחירום, מערכות סליקה, אתרי משחקים, מערכות ניהול ומערכות התראה. רוב שנותי במקצוע אני בתפקיד ניתוח מערכות. בתפקיד זה זיהיתי צרכים, הגדרתי בעיות ואפשרתי לתת ללקוחותינו פתרונות. במהלך שנות עבודתי בתפקידים אלו למדתי לתואר בעבודה סוציאלית מתוך עניין
רב ביכולת שלנו כחברה להניע תהליכים שישפיעו על מהלך חיינו.
החיבור לגולד פקטור היה מהבטן. כששמעתי על המיזם הזדהיתי באופן אישי עם הצורך של בני המשפחה. הגעתי לגולד פקטור ללא הכרות עם התחום של הגיל השלישי, מה שמאפשר לי לראות את הדברים מהעיניים של בני המשפחה שמחפשים וצריכים את הידע ואין להם מקור אובייקטיבי ושקוף שיתן להם אותו. הפתרון ההוליסטי והמעמיק שניתן על ידי גולד פקטור הן לבני המשפחה והן לפתרונות דיור בארץ הוא שמביא אותי להחליט להקדיש את מאמצי לקידום רווחת הכלל .

מריה כץ

יזמית, מנכ”לית משותפת

לאחר עשור עבודתי בתחום בתי אבות, מרכזי סיעוד ומרכז ייעוץ וליווי אנשים בגיל המבוגר לפתרונות דיור תחילה כעובדת סוציאלית ולאחר מכן כמנהלת שיווק וניהול פרויקטים, החלטתי לעזוב את תפקידי לטובת קידום החדשנות וחווית שירות בתחום פתרונות דיור לאנשים בגיל המבוגר.

אני מאמינה שפתרונות טיפול בקהילה או פתרונות טיפול מחוץ לבית בבתי אבות או כל דיור המעניק שירות לאדם מבוגר צריכים לתפוס את עצמם ואת לקוחותיהם ברצינות ולתת שירות וטיפול מתוך מצוינות ויצירת איכות חיים ראויים לאדם זקן.

כל אלו מניעים אותי כל יום מחדש להקדיש זמן, חשיבה ומאמץ להוביל יצירת חויית שירות איכותית במוסדות סיעודיים ופתרונות דיור בישראל ולתת למשפחות כלים חדשניים שיסייעו להם בצמתי ההחלטה לעשות את הבחירות הנכונות .

"Wrong is wrong
Even if everyone is doing it.
Right is right
Even if no one is doing it"

ג'ן שפיץ

שותפה

אני מגיעה מניסיון בתחומים של פיתוח תוכנה, ייעוץ SAP, ובניהול מוצרי SAAS. בוגרת קורס תכנות צבאי בבסמ"ח ומהנדסת תעשיה וניהול. בשנים האחרונות העמקתי בתחום היזמות החברתית מתוך הצורך להיות בעשיה משמעותית הנוגעת בחיי היום יום. הצטרפתי לגולד פקטור כשותפה ומשקיעה לפני כחצי שנה מתוך אמונה בשליחות של המיזם - שיפור איכות החיים של המבוגרים שלנו. בדידות והפרק האחרון בחיים הוא נושא שתמיד תפס אותי רגשית, לכן הניצוץ האמיתי היה, כשהבנתי שהמהות של גולד פקטור היא לתת את קדמת הבמה לחוויה של שכבת המבוגרים. בעיני איכות חווית החיים היא הפקטור המשמעותי ביותר לאושר, לבריאות ולאריכות ימים! אני מאמינה שגולד פקטור מכינה את הקרקע לדור שלנו, כך שכולנו נוכל להזדקן בכבוד.

בתי אבות העומדים בסטנדרט גולד פקטור