בית אבות קרית מנחם

בית זה זכה בתוי האיכות:
  • ביטחון ורווחת הדייר בבית אבות - לשנת 2020
דירוג גולד פקטור
  • ביטחון ורווחת הדייר לשנת 2020

כשמחפשים בית אבות בירושלים מבין בתי האבות המוכרים והותיקים, תושבי ירושלים יכירו עוד מדורות קודמים את שם בית האבות על שם רוכלין הממוקם בקרית מנחם, בקרבת בית החולים שערי צדק. בית אבות על שם "רוכלין" הינו בית שהוקם לפני 120 שנה לזקני ירושלים. מאז ועד היום בית אבות מעניק חווית דיור תומך ומוגן לדייריו בתפקוד עצמאי, תשושי גוף ודיירים במצב סיעודי. החזון של המקום מוביל את הנהלת הבית בקידום ערכים של שמירה על חיי קהילה, חי חברה ושמירה על מצבם הבריאותי והתפקודי של האוכלוסייה המבוגרת. בבית אבות "רוכלין" בקרית מנחם מתנהלים חיי קהילה המקפידים לתת מענה רציף הן בתרבות והן במענה מקצועי רפואי ותומך הן למבוגרים המגעים למרכז יום והן לדיירי קבע של הבית.

בבית אבות קריית מנחם מאוד מורגשת אווירה ביתית, קהילתית ומשפחתית. עובדי המקום עובדים הרבה שנים בבית ובהתייחסותם למקום העבודה ולדייריהם מורגשת שייכות גבוהה כחלק ממשפחה גדולה. בקרב דיירי המקום ומשפחותיהם המקום נתפס כבית אשר מקפיד מאוד על נהלים ומדיניות לשמירת ביטחונם ורווחתם של הדיירים. ערך גדול הנתפס בקרב המשפחות הוא בבסיס האווירה של המקום. המשפחות העידו שבית האבות מתייחס עם הרבה חום ואכפתיות, עם התייחסות אנושית, משפחתית והשתדלות גדולה מאוד להטיב עם הדייר.  חיי קהילה ותרבות בבית אבות בקרית מנחם מתנהלים בשילוב פרויקטים רבים מהקהילה: מתנדבים, מרכז יום, תלמידים, פרויקט קהילה תומכת, סטודנטים לרפואת שיניים ושדה קליני לסטודנטים לעבודה סוציאלית ומקצועות פרא רפואיות על מנת לשמר קשר בין הקהילה למקום לרווחת הדיירים.

בית אבות קריית מנחם נכנס לרשימה של 10 בתי אבות שעמדו בתו גולד פקטור לאמון ובטחון המשפחות בתקופת הקורונה.

מהם תו האיכות ואמנת השירות של גולד פקטור לבתי אבות? על סמך מה זוכים בהם?
פרטים על המקום
בית זה מתאים למחפשי בית אבות באזור: ירושלים, מבשרת ציון, מעלה אדומים
אמצעי מימון
  • מימון פרטי (בהשתתפות ביטוחים סיעודיים)
  • מימון משרד הבריאות (קוד) ומשרד הרווחה (הועדה)
  • מימון משרד הביטחון
מיקום
בית אבות בירושלים
החרצית 2,
קרית מנחם
למי זה מתאים?
  • סיעודי
  • עצמאי
  • דיור תומך
קצת על הבית

בית אבות רוכלין בקריית מנחם בירושלים נותן מענה בדיור לאנשים במצב תפקודי עצמאי במסגרת דיור המוגן, דיירים הזקוקים לתמיכה והשגחה במהלך היום במסגרת דיור לתשושי גוף ומחלקה סיעודית לדיירים במצב סיעודי הזקוקים למענה טיפולי והשגחה 24/7. בית אבות בקריית מנחם מקבל דיירים במימון פרטי, ביטוחים סיעודיים ומשרד הבטחון. כמו כן,  עובד בהסדר משרד הבריאות לקבלת דיירים סיעודיים עם "קוד" ועובד בהסדר משרד הרווחה לקבלת דיירים תשושים עם "הועדה".

חוות דעת
בית אבות קרית מנחם
4.2
Rated 4.2 out of 5
4.2 / 5 כוכבים (ציון על פי 85 חוות דעת)
Excellent35%
Very good51%
Average13%
Poor1%
Terrible0%

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

צוות העובדים בבית אבות קרית מנחם עושים כמיטב יכולתם בהתחשב באמצעים ובצוות שיש לרשותם. מקום בין הטובים בארץ שאני מכיר. העברנו אותה למקום הזה ואנחנו די מרוצים ממה שקורה שם. אחרי מספר מקומות אחרים שהייתה בהם.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

כל הצוות במחלקה הסיעודית בלי יוצא מהכלל מגיע להם מדליות אין כאלה אנשים מאד מסורים וטובים. קשה להם אין לי ספק שקשה להם. אני מאד מעריך את העבודה שלהם. אני מקווה שיהיו בריאים וישמרו על בית האבות. הביקורים שאנחנו עורכים הם בחוץ ולכן אני לא יודע מה הולך בבית האבות ואם הם מתמגנים. אני מאמין שכן. אנחנו לא יכולים לדבר, אמא דמנטית אבל אני חושב שהם הכי טובים בשבילה. אני שמח כי נפל בחלקנו להיות חלק מבית האבות הזה.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

בתקופה הזו יש כמו מלחמה היא נמצאת במקום טוב ושנכון לה חברתית והכלה של המצב הזה. הצוות יוצא מן הכלל ההנהלה מדווחת מבחינה רפואית ידעה לעשות הרבה דברים יש לנו אוזן קשבת לכל מענה שלנו. מאד מאד מרוצים.

בית אבות קרית מנחם

Rated 5 out of 5
לפני שנה

מבחינת לשמור על המבוגרים הם עשר הרבה לפני שהגיעו ההנחיות הם סגרו הם לא לוקחים צ'אנסים הם מעל ומעבר. אבל מבחינה נפשית רציתי להוציא אותה בשבועות. ואמרתי למנהל לשמור עליה זה 10 ומעלה אבל אם היא לא תצא היא נפשית נגמרת, פיזית היא תישאר.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

התייחסו למצב הנוכחי בצורה מקצועית ביותר. אני מעריך את זה. וזה בסדר גמור. הייתי רוצה לראות יותר שיתוף פעולה. מדברים על קבוצת וואטסאפ ורוצה להכנס לקבוצה אבל אני רק מקבל עדכונים ביד שנייה. העיקר שמטפלים בדיירים בצורה טובה ונכונה.

בית אבות קרית מנחם

Rated 5 out of 5
לפני שנה

אני מרוצה, יש לי חדר משלי פונה לגינה יש חוגים, הרצאות בחוגים של אפייה לנשים אני לא משתתף אבל בחוגים שמעניינים אותי בהחלט. אני מרוצה הם 10.

בית אבות קרית מנחם

Rated 5 out of 5
לפני שנה

מבחינת המיגון הצוות מאוד שומר עלינו. כל השירותים במקום נותנים שירות טוב ואמין. יש יחס חם ואנושי. ניקיון מצוין. מה שכן הייתי רוצה שיקחו אותנו קצת לטיול לפחות לפרק את ההרגשה הקשה שאנחנו בסגר. הייתי רגיל ללכת לקולנוע, הצגה והיום הכל סגור אז לפחות טיול קטן בטבע היה משפר את ההרגשה

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

בית האבות מאד דאג לשמור על הצוות והמבוגרים. אנחנו מרגישים שאין מספיק פעילות בכל זאת. הם סגורים 4 חודשים אבל הם עושים כל שעל ידם לשמור עליהם.

בית אבות קרית מנחם

Rated 3 out of 5
לפני שנה

אנחנו מבינים את המצב, מקפידים. אם יש צורך בתקשורת עם העו"ס לא עומדים להם על הראש. בתקופה הזו שלא מכניסים גורמים מבחוץ זה בינוני מבחינת התעסוקה. הייתה לדייר ירידה חזקה במצב בריאותי ונפשי והוא טופל. עד עכשיו לא הייתה הדבקות זה יאמר לזכותם. אני מבינה שגם אנחנו צריכים להיות עם אצבע על הדופק. אני לא יכולה לתת להם את המאה אחוז, גם למשפחה צריך ויש מה להגיד. מקום גדול, הרבה אנשים, צריך להיות ריאלים, אי אפשר לצפות שיקחו 100 אחוז. הם יותר עסוקים ויותר בלחץ. וייאמר לזכותם אני חוזרת שהם משתדלים לבוא לקראתנו למרות שלא תמיד אפשרי. אולי במחלקה של העצמאים יהיה אפשרי יותר להיכנס ולעשות מעקב ולא רק מעקב יש אינטימיות הכל שונה. זו קבוצה שהיא בין הקבוצות שהכי קשה להם להתמודד. בודדו אותם. הם משתדלים אבל קשה גם לדעת שמצבו יורד יותר לדעת בדיוק מה קורה. ונראה לי שהם משתדלים כמיטב יכולתם. אולי לפעמים יותר עדכונים – לא הנחתות מבינה שלפעמים זה ככה וכן לעדכן אותנו יותר במצב האישי.

הצטרפו לקהילה ולמדו מאחרים!

בקבוצת הפייסבוק של גולד פקטור ישנם אנשים במצבים דומים לשלכם. הצטרפו לקבוצה, למדו מנסיון של אחרים, התייעצו, שאלו שאלות וקבלו מושג יותר טוב לגבי עולם פתרונות הדיור לגיל השלישי
בתי אבות נוספים באזור שעשויים לעניין אותך

בית אבות נווה הורים

בית אבות בירושלים

סיעודית נופי ירושלים

בית אבות בירושלים