בית אבות קרית מנחם

בית זה זכה בתוי האיכות:
  • ביטחון ורווחת הדייר בבית אבות - לשנת 2020
דירוג גולד פקטור - בית אבות קרית מנחם
  • ביטחון ורווחת הדייר לשנת 2020

כשמחפשים בית אבות בירושלים מבין בתי האבות המוכרים והותיקים, תושבי ירושלים יכירו עוד מדורות קודמים את שם בית האבות על שם רוכלין הממוקם בקרית מנחם, בקרבת בית החולים שערי צדק. בית אבות על שם "רוכלין" הינו בית שהוקם לפני 120 שנה לזקני ירושלים. מאז ועד היום בית אבות מעניק חווית דיור תומך ומוגן לדייריו בתפקוד עצמאי, תשושי גוף ודיירים במצב סיעודי. החזון של המקום מוביל את הנהלת הבית בקידום ערכים של שמירה על חיי קהילה, חי חברה ושמירה על מצבם הבריאותי והתפקודי של האוכלוסייה המבוגרת. בבית אבות "רוכלין" בקרית מנחם מתנהלים חיי קהילה המקפידים לתת מענה רציף הן בתרבות והן במענה מקצועי רפואי ותומך הן למבוגרים המגעים למרכז יום והן לדיירי קבע של הבית.

בבית אבות קריית מנחם מאוד מורגשת אווירה ביתית, קהילתית ומשפחתית. עובדי המקום עובדים הרבה שנים בבית ובהתייחסותם למקום העבודה ולדייריהם מורגשת שייכות גבוהה כחלק ממשפחה גדולה. בקרב דיירי המקום ומשפחותיהם המקום נתפס כבית אשר מקפיד מאוד על נהלים ומדיניות לשמירת ביטחונם ורווחתם של הדיירים. ערך גדול הנתפס בקרב המשפחות הוא בבסיס האווירה של המקום. המשפחות העידו שבית האבות מתייחס עם הרבה חום ואכפתיות, עם התייחסות אנושית, משפחתית והשתדלות גדולה מאוד להטיב עם הדייר.  חיי קהילה ותרבות בבית אבות בקרית מנחם מתנהלים בשילוב פרויקטים רבים מהקהילה: מתנדבים, מרכז יום, תלמידים, פרויקט קהילה תומכת, סטודנטים לרפואת שיניים ושדה קליני לסטודנטים לעבודה סוציאלית ומקצועות פרא רפואיות על מנת לשמר קשר בין הקהילה למקום לרווחת הדיירים.

בית אבות רוכלין בקריית מנחם בירושלים נותן מענה בדיור לאנשים במצב תפקודי עצמאי במסגרת דיור המוגן, דיירים הזקוקים לתמיכה והשגחה במהלך היום במסגרת דיור לתשושי גוף ומחלקה סיעודית לדיירים במצב סיעודי הזקוקים למענה טיפולי והשגחה 24/7. בית אבות בקריית מנחם מקבל דיירים במימון פרטי, ביטוחים סיעודיים ומשרד הבטחון. כמו כן,  עובד בהסדר משרד הבריאות לקבלת דיירים סיעודיים עם "קוד" ועובד בהסדר משרד הרווחה לקבלת דיירים תשושים עם "הועדה".

בית אבות קריית מנחם נכנס לרשימה של 10 בתי אבות שעמדו בתו גולד פקטור לאמון ובטחון המשפחות בתקופת הקורונה.

מהם תו האיכות ואמנת השירות של גולד פקטור לבתי אבות? על סמך מה זוכים בהם?
אודות בית אבות קרית מנחם
בית זה מתאים למחפשי בית אבות באזור: ירושלים, מבשרת ציון, מעלה אדומים
אמצעי מימון
  • מימון פרטי (בהשתתפות ביטוחים סיעודיים)
  • מימון משרד הבריאות (קוד) ומשרד הרווחה (הועדה)
  • מימון משרד הביטחון
מיקום
בית אבות בירושלים
החרצית 2,
קרית מנחם
למי זה מתאים?
  • סיעודי
  • עצמאי
  • דיור תומך
קצת מהאווירה של הבית
חוות דעת דיירים ובני משפחה של בית אבות קרית מנחם
בית אבות קרית מנחם
4.2
Rated 4.2 out of 5
4.2 / 5 כוכבים (ציון על פי 85 חוות דעת)
Excellent35%
Very good51%
Average13%
Poor1%
Terrible0%

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

בית אבות קרית מנחם

Rated 3 out of 5
לפני שנה

המנהל קשוב אבל יש פער ביישום תלוי באחות במשמרת. משהו בתשומת הלב לא מספק. אני לא יודעת מה עושים – העו"ס הייתה שולחת תמונות כרגע אני לא יודעת. יכול להיות שכן מתקיים רצף טיפולי אבל אני לא יודעת כי הם לא מדווחים. עו"ס עובדת יפה – איכפת לה. מתייחסת, אם אומרים משהו אז היא קשובה. הבית הגיב מהר לקורונה ואף ניסגר לפני ההנחיות של משרד הבריאות, יש אכילה בקפסולות הם לא יושבים בחדר האוכל. תקשורת – אפשר להזמין שיחה בסקייפ. לרוב אנחנו יוזמים את השיחות יש מעט מאד יוזמה שלהם. הם נתנו מעט מאד אפשרויות והן כן התגמשו. תלוי בצוות זה מאד אישי. מיגון הצוות במקום – לכאורה כן אבל אני רואה שזה לא ממש מוקפד. ההתרשמות שזה לא לגמרי אבל ברוך השם עד כה היה שקט שם.

הצטרפו לקהילה ולמדו מאחרים!

בקבוצת הפייסבוק של גולד פקטור ישנם אנשים במצבים דומים לשלכם. הצטרפו לקבוצה, למדו מנסיון של אחרים, התייעצו, שאלו שאלות וקבלו מושג יותר טוב לגבי עולם פתרונות הדיור לגיל השלישי
בתי אבות נוספים באזור שעשויים לעניין אותך

בית אבות נווה הורים

בית אבות בירושלים

סיעודית נופי ירושלים

בית אבות בירושלים