בית אבות קרית מנחם

בית זה זכה בתוי האיכות:
  • ביטחון ורווחת הדייר בבית אבות - לשנת 2020
דירוג גולד פקטור - בית אבות קרית מנחם
  • ביטחון ורווחת הדייר לשנת 2020

כשמחפשים בית אבות בירושלים מבין בתי האבות המוכרים והותיקים, תושבי ירושלים יכירו עוד מדורות קודמים את שם בית האבות על שם רוכלין הממוקם בקרית מנחם, בקרבת בית החולים שערי צדק. בית אבות על שם "רוכלין" הינו בית שהוקם לפני 120 שנה לזקני ירושלים. מאז ועד היום בית אבות מעניק חווית דיור תומך ומוגן לדייריו בתפקוד עצמאי, תשושי גוף ודיירים במצב סיעודי. החזון של המקום מוביל את הנהלת הבית בקידום ערכים של שמירה על חיי קהילה, חי חברה ושמירה על מצבם הבריאותי והתפקודי של האוכלוסייה המבוגרת. בבית אבות "רוכלין" בקרית מנחם מתנהלים חיי קהילה המקפידים לתת מענה רציף הן בתרבות והן במענה מקצועי רפואי ותומך הן למבוגרים המגעים למרכז יום והן לדיירי קבע של הבית.

בבית אבות קריית מנחם מאוד מורגשת אווירה ביתית, קהילתית ומשפחתית. עובדי המקום עובדים הרבה שנים בבית ובהתייחסותם למקום העבודה ולדייריהם מורגשת שייכות גבוהה כחלק ממשפחה גדולה. בקרב דיירי המקום ומשפחותיהם המקום נתפס כבית אשר מקפיד מאוד על נהלים ומדיניות לשמירת ביטחונם ורווחתם של הדיירים. ערך גדול הנתפס בקרב המשפחות הוא בבסיס האווירה של המקום. המשפחות העידו שבית האבות מתייחס עם הרבה חום ואכפתיות, עם התייחסות אנושית, משפחתית והשתדלות גדולה מאוד להטיב עם הדייר.  חיי קהילה ותרבות בבית אבות בקרית מנחם מתנהלים בשילוב פרויקטים רבים מהקהילה: מתנדבים, מרכז יום, תלמידים, פרויקט קהילה תומכת, סטודנטים לרפואת שיניים ושדה קליני לסטודנטים לעבודה סוציאלית ומקצועות פרא רפואיות על מנת לשמר קשר בין הקהילה למקום לרווחת הדיירים.

בית אבות רוכלין בקריית מנחם בירושלים נותן מענה בדיור לאנשים במצב תפקודי עצמאי במסגרת דיור המוגן, דיירים הזקוקים לתמיכה והשגחה במהלך היום במסגרת דיור לתשושי גוף ומחלקה סיעודית לדיירים במצב סיעודי הזקוקים למענה טיפולי והשגחה 24/7. בית אבות בקריית מנחם מקבל דיירים במימון פרטי, ביטוחים סיעודיים ומשרד הבטחון. כמו כן,  עובד בהסדר משרד הבריאות לקבלת דיירים סיעודיים עם "קוד" ועובד בהסדר משרד הרווחה לקבלת דיירים תשושים עם "הועדה".

בית אבות קריית מנחם נכנס לרשימה של 10 בתי אבות שעמדו בתו גולד פקטור לאמון ובטחון המשפחות בתקופת הקורונה.

מהם תו האיכות ואמנת השירות של גולד פקטור לבתי אבות? על סמך מה זוכים בהם?
אודות בית אבות קרית מנחם
בית זה מתאים למחפשי בית אבות באזור: ירושלים, מבשרת ציון, מעלה אדומים
אמצעי מימון
  • מימון פרטי (בהשתתפות ביטוחים סיעודיים)
  • מימון משרד הבריאות (קוד) ומשרד הרווחה (הועדה)
  • מימון משרד הביטחון
מיקום
בית אבות בירושלים
החרצית 2,
קרית מנחם
למי זה מתאים?
  • דיור תומך
  • סיעודי
  • עצמאי
קצת מהאווירה של הבית
חוות דעת דיירים ובני משפחה של בית אבות קרית מנחם
בית אבות קרית מנחם
4.2
Rated 4.2 out of 5
4.2 / 5 כוכבים (ציון על פי 87 חוות דעת)
Excellent36%
Very good50%
Average13%
Poor1%
Terrible0%

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

השירות הוא בסדר גמור, לפי דעתי זה בסדר חוץ מהנושא של המצב הפנימי. אני מרוצה מאיך שהם מטפלים בקורונה. לא קשור לקורונה – התקשורת בין האנשים. זה גם גבוה, לא נמוך אבל אולי אפשר היה להתייחס יותר לחוסים. וגם האוכל לא הכי טעים.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

ההקפדה מצויינת – עשר אבל אני מתגעגעת פשוט מאד.

בית אבות קרית מנחם

Rated 3 out of 5
לפני שנה

ראיתי כמה בית האבות החמיר על הנהלים של משרד הבריאות והקשה מאד על המשפחות וזה צרם לי לא מאשרים לבוא יותר מפעם בשבוע וזה מקשה על הקשיש. יש לה במקומי מטפלת בבוקר / ערב / לילה הבידוד עשה לה רע מאד. בית האבות היה צריך להקל על אנשים. סבתא שלי נכנסה לבית אבות בעקבות מוות של סבא והיא לאט לאט דועכת היא לא רוצה ליפול לנטל על אף אחד. היא נשארת שם ולא טוב לה כי היא לא רוצה להיות לנטל זה מצב רגיש וכואב אני הולכת פעם בשבוע כשאני יכולה. אני אוהבת את הצוות כי עבדתי שם אבל יש גם חלק שלא נעימים בהחלט שעושים טובה שמדברים אליך. יש גם כאלה וזה עצוב אני יודעת שזו בחירה שלה להיות שם.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

רוצה להגביר את הביקורים.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

סכום הכסף שנוסף לתשלום עקב הקורונה – זה לא מוצא חן בעניי. היא צריכה טיפול שיניים ואני מבין שיש בעיה לצוות רפואי להגיע. צריך למצוא לכך פתרון.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

שעות ביקור שומרים על מרחק – בסדר גמור.

בית אבות קרית מנחם

Rated 4 out of 5
לפני שנה

יש מענה טוב, מקפידים, משתדלים, הם בסדר. יותר להפעיל אותם, יותר קשר עם המשפחות לעודד את זה. אני מבין את המצב שיש בעיה.

בית אבות קרית מנחם

Rated 5 out of 5
לפני שנה

אני חושבת שזה מצוין. הם ממש בסדר גמור אין תלונות. אני סומכת עליהם שהם יודעים מה שהם עושים וזה בסדר. מעל ומעבר

בית אבות קרית מנחם

Rated 3 out of 5
לפני שנה

אנחנו מוסיפים באופן פרטי פיזיותרפיה, המוסד לא מספק לה את השירות כי היא בעצמאים . בהתחלה סמכתי עליהם מאד. במהלך הקורונה היא נפלה שברה את האגן ועברה לשיקום לפני כן הייתה בעצמאים. אני לא יכול להיפגש איתה. יש לה מט"בית שעובדת איתה שנתיים והיא יכולה להיכנס. אבל האמון ירד. לדעתי הם צריכים להיות מעורים בתקשורת בין המשפחה ביני לבינה. היא צלצלה לפני יומיים שהיא לא רוצה להישאר שם. אמרה " אני נמצאת בדיכאון עמוק". לא משנה איזו דרך שהם יבחרו צריך יותר תקשורת היא מרגישה עזובה היא בת 90. היא לא ילדה.

הצטרפו לקהילה ולמדו מאחרים!

בקבוצת הפייסבוק של גולד פקטור ישנם אנשים במצבים דומים לשלכם. הצטרפו לקבוצה, למדו מנסיון של אחרים, התייעצו, שאלו שאלות וקבלו מושג יותר טוב לגבי עולם פתרונות הדיור לגיל השלישי
בתי אבות נוספים באזור שעשויים לעניין אותך

בית אבות נווה הורים

בית אבות בירושלים

סיעודית נופי ירושלים

בית אבות בירושלים

בית סבאבא

בית אבות בקיבוץ רמת רחל